Gesprek zonder woorden

Building Conversation
vr 9 okt - zo 18 okt

Wat gebeurt er als we woorden achterwege laten?

Het Gesprek zonder woorden is onderdeel van het kleine festival Building Conversation. Geïnspireerd op de jaarlijkse ontmoeting van Inuit-stamhoofden uit Groenland voeren we een gesprek zonder woorden. Uit onderzoeken blijkt dat ongeveer 60 tot 80% van onze communicatie non-verbaal verloopt. Tijdens dit gesprek ondervinden we wat er gebeurt wanneer we de woorden achterwege laten.

"Building Conversations is voor mij een ultieme hier-en-nu ervaring. Met het publiek en de makers ben je gezamenlijk mede-eigenaar van het het verloop van de avond. Na afloop voel je je gelouterd, heb je een bijzondere relatie opgebouwd met je mede-publiek en heeft er een verandering plaatsgevonden. Building Conversations is geen must-see, maar een must-do."
Milou Brockhus, deelnemer Gesprek zonder woorden

“Het lichaam werd opeens zo belangrijk. Na afloop voelden woorden nog een tijdje aan als een masker waarachter ik me verschuilde.”

Daan Bosch, deelnemer Gesprek zonder woorden

"Het is ongelooflijk hoe vertrouwd en mooi het is een vreemde te ontmoeten... ook als daarbij geen woord gesproken wordt".
Frank van der Horst


Over
Building Conversation
Tussen vr 9 en zo 18 oktober presenteert de Rotterdamse Schouwburg Building Conversation: achttien gesprekken in het hart van Rotterdam. Er is geen publiek, er zijn geen toehoorders, er zijn alleen maar deelnemers.
Building Conversation is als een klein festival. Je kunt kiezen voor verschillende gesprekken, voor ieder gesprek reserveer je apart. Op de stoep van de schouwburg wordt een ontmoetingsruimte ingericht, de gesprekken vinden plaats op verschillende locaties in de stad. Ieder gesprek wordt voorafgegaan door en afgesloten met een wandeling. Je wordt goed verzorgd. Er is eten en drinken. We nemen de tijd. 

  vr 9 oktober   Het gesprek zonder woorden   19:30 - 23:30 (incl. borrel)
    Samen denken - een experiment   19:30 - 23:30 (incl. borrel)
  za 10 oktober   Het agonistische gesprek   15:00 - 20:00 (incl. eten)
    Samen denken - een experiment   15:00 - 20:00 (incl. eten)
    Het onmogelijke gesprek over god, geld, sex of macht   19:30 - 23:30 (incl. borrel)
    Het gesprek zonder woorden   19:30 - 23:30 (incl. borrel)
    EXTRA in de Hal: Lecture Performance fotograaf Paulien Othleten   20:30 - 21:00 (gratis)
  zo 11 oktober   Het onmogelijke gesprek over god, geld, sex of macht   15:00 - 20:00 (incl. eten)
    Samen denken - een experiment   15:00 - 20:00 (incl. eten)
    Het gesprek zonder woorden   15:00 - 20:00 (incl. eten)
  vr 16 oktober   Het gesprek zonder woorden   19:30 - 23:30 (incl. borrel)
    Samen denken - een experiment   19:30 - 23:30 (incl. borrel)
  za 17 oktober   Het agonistische gesprek   15:00 - 20:00 (incl. eten)
    Thinking together - an experiment (voertaal Engels)   15:00 - 20:00 (incl. eten)
    Het onmogelijke gesprek over god, geld, sex of macht   19:30 - 23:30 (incl. borrel)
    Het gesprek zonder woorden   19:30 - 23:30 (incl. borrel)
    EXTRA in de Hal: Lecture Performance fotograaf Paulien Othleten   20:30 - 21:00 (gratis)
  zo 18 oktober   Het agonistische gesprek   15:00 - 20:00 (incl. eten)
    Samen denken - een experiment   15:00 - 20:00 (incl. eten)
    Het gesprek zonder woorden   15:00 - 20:00 (incl. eten)

  

     

Vier verschillende gespreksvormen:

Samen denken – een experiment
Een gesprek in een grote groep, zonder leiding, zonder onderwerp en zonder doel. In de geest van Kwantumfysicus David Bohm. Op vr 9, za 10, zo 11, vr 16, za 17 en zo 18 oktober. Meer info en kaarten

Het agonistische gesprek
Een goed gesprek tussen tegenstanders. Geïnspireerd door politicologe Chantal Mouffe en de Maori. Op za 10, za 17 en zo 18 oktober. Meer info en kaarten

Gesprek zonder woorden
Wat gebeurt er wanneer we de woorden achterwege laten? Op vr 9, za 10, zo 11, vr 16, za 17 en zo 18 oktober. Meer info en kaarten

Onmogelijk gesprek over god, geld, macht of seks
Mensen met verschillende achtergronden en voorkeuren zouden niet met elkaar over grote onderwerpen als god, geld macht of seks kunnen praten. Wij doen een poging op za 10, zo 11 en za 17 oktober. Meer info en kaarten

     

Je kunt meedoen aan één of meerdere gesprekken. Kaarten zijn te koop via www.rotterdamseschouwburg.nl of 0104118110.

Praktisch 

  • Je wordt ontvangen op de stoep voor de Rotterdamse Schouwburg. Vanaf daar wandelen we gezamenlijk naar de locatie.
  • Na afloop van de gesprekken die in de middag plaatsvinden, volgt een gezamenlijke maaltijd. Daarom zijn de kaarten voor de middaggesprekken iets duurder.
  • Omdat we graag willen dat bezoekers deze ervaring kunnen delen met mensen die dichtbij hen staan, hebben we het benodigde aantal voor het groepstarief verlaagd. Als je met vier personen of meer komt, betaal je €10,- p.p. (inclusief eten of een borrel).
  • De eindtijd van de middaggesprekken ligt weliswaar een half uur later dan de aanvangstijd van de avondgesprekken, maar voor de diehards is het toch mogelijk om een middag en een avondgesprek te combineren.
  • Meer informatie via de kassa: 010-4118110. Van ma-za 14:00-17:00.

Team

Concept, ontwikkeling en realisatie Lotte van den Berg & Daan ‘t Sas In samenwerking met Floor van Leeuwen, Dennis Molendijk, Jonathan Offereins, Bart van Rosmalen, Floris Siekman, Katja Dreyer, Andreas Bachmair en anderen

Inschrijven voor onze nieuwsbrief