Macbeth
-
1 apr20:15 - 22:15TR25 Schouwburg, RotterdamGrote zaal
Na Romeo & Julia regisseert Lucas De Man een nieuwe Shakespeare-klassieker: Macbeth, over het sluimerende gevoel van onmacht. Macbeth probeert zich staande te houden in een mediaspektakel waarin onzichtbare machthebbers - de heksen - Macbeth regeren. Maar kan dat nog als iedereen iets van hem wil en alles wat hij doet en zegt openbaar is?
Dit is mijn Macbeth, denkt Lucas De Man bij het zien van de Amerikaanse hitserie House of Cards: een man die gefrustreerd achterblijft en probeert zijn leven weer een richting op te duwen.
Lucas is geraakt door het verhaal van voormalig Commandant der Strijdkrachten Peter van Uhm en vraagt bejubeld romanschrijver Jamal Ouariachi om met die elementen een nieuwe tekst te schrijven. De ooit zo sterke liefde tussen Macbeth en zijn Lady Macbeth verdwijnt als haar man gebroken terugkomt uit de oorlog. Zij zoekt naar de Macbeth van weleer, maar voelt dat er iets is verandert. Terwijl hun macht toeneemt, verliezen zij steeds meer de wereld om hen heen en tenslotte ook elkaar.
Jamal Ouariachi, winnaar BNG Literatuurprijs 2015, schrijft een snedige en eigentijdse Macbeth waarin de complotten en intriges elkaar snel opvolgen. De continue strijd tussen de hoofdfiguren versluiert daar waar de echte macht zit. Maar wie kan het wat schelen, als de eigen muren op instorten staan.
Naast Mark Kraan en Gouden Kalf winnares Saskia Temmink zijn Bert Luppes, Ludo Hoogmartens, Isil Vos, Dennis Coenen en Servaas Petrov te zien. De heksen komen tot leven via de stemmen van Frank Lammers, Hadewych Minis en Viggo Waas.
Deze voorstelling wordt Engels boventiteld
-------
EXTRA
INLEIDING
Een uur voor aanvang van de voorstelling kun je een inleiding bijwonen in de Erker. Deze inleiding zal gegeven worden door Marjolein Roozen. Marjolein werkt op de afdeling Artistieke Planning van Het Zuidelijk Toneel en volgde het maakproces van Macbeth op de voet.
Gedurende deze inleiding gaat Marjolein nader in op de inspiratiebronnen van regisseur Lucas De Man. De belangrijkste thema’s uit de voorstelling komen aan bod en er wordt een context geschetst waarom Lucas De Man juist nu deze Macbeth maakt, een klassieker in een eigentijdse enscenering. Zij geeft een kijkje in het artistieke proces door in te gaan op het ontstaan van de toneeltekst en vertelt meer over het ontwerp van decor, video, kostuum, licht en geluid.
Na afloop van de voorstelling kun je, onder het genot van een wijntje en een nootje, aanschuiven bij het laatste woord. Samen met andere toeschouwers vertel je wat je hebt gezien en hoe het je heeft geraakt, of juist niet. Het woord is aan jou!
Team
naar William Shakespeare tekst Jamal Ouariachi en Lucas de Man regie Lucas De Man spel Dennis Coenen, Ludo Hoogmartens, Mark Kraan, Bert Luppes (op beeld), Servaas Petrov, Saskia Temmink, Isil Vos stemmen heksen Frank Lammers, Hadewych Minis, Viggo Waas dramaturgie Hendrik Aerts toneelbeeld Pascal Leboucq kostuumontwerp Sacha Zwiers videokunst Karl Klomp lichtontwerp Julian Maiwald geluidontwerp Guido Langendoen tekstdramaturgie Tom Blokdijk regieassistent Tim Verbeek