Gaunerstück
-
16 apr20:00TR8 William Boothlaan, RotterdamZaal
-
17 apr14:30TR8 William Boothlaan, RotterdamZaal
Dat Dea Loher en Alize Zandwijk een ijzersterk duo zijn, bewezen zij na hun voorstelling Das Leben auf der Praça Roosevelt bij Theater Bremen wederom met de wereldpremière van Gaunerstück. “Zandwijk en Loher vormen een mooi paar, dat is al duidelijk sinds Zandwijk de Duitse schrijfster introduceerde in Rotterdam. […] Lohers nieuwste werk is verrassend licht, haast sprookjesachtig. Ook de regie is speels.”, schreef de Volkskrant en prees de voorstelling met vier sterren.
Maria en Jesus Maria zijn tweeling. Op jonge leeftijd door hun Spaanse vader verlaten, zijn zij nu zelf bij hun moeder weggegaan. De moeder dronk om aan de ellende van het leven te ontsnappen. Maria en Jesus Maria vinden een nieuwe ietwat bizarre sociale omgeving: hun buren zijn Madame Bonafide, een zeer excentrieke waarzegster, en Porno Otto die seksfilms draait en stervende is. De tweeling knoopt de eindjes aan elkaar door baantjes die hun verlangen om te ontsnappen alleen maar groter maken. Ze dromen van een grootse toekomst. Als een juwelier hen vraagt voor een gezamenlijk plan om zijn juwelierszaak te beroven en het verzekeringsgeld op te strijken, lijkt hun grote droom uit te komen.
Gebaseerd op een waar verhaal schreef Dea Loher een wonderlijk stuk over verlangen en bevrijding, solidariteit en misdaad. Een hoopvolle voorstelling over de vraag hoe je kunt ontsnappen aan een bestaan dat al uitgestippeld lijkt; over dromen die ons aan de waan van de dag laten ontsnappen.
Zandwijk voegt een fysieke en muzikale wereld toe aan de absurde werkelijkheid die Loher heeft gecreëerd. Gaunerstück is een muzikale voorstelling op de grens van verbeelding en werkelijkheid met een gemengde cast van Duitse en Nederlandse acteurs.
In januari 2015 ging Gaunerstück bij het Deutsches Theater Berlin in première. Op 16 en 17 april 2016 is zij exclusief te zien in Zaal Ro Theater in Rotterdam.
Duits gesproken met Nederlandse boventiteling.
Kaarten uitsluitend verkrijgbaar via het Ro Theater
zaterdag 16 april |
20:00 |
Zaal Ro Theater |
|
zondag 17 april |
14:30 |
Zaal Ro Theater |
|
Team
met Fania Sorel, Beppe Costa, Miquel de Jong, Elias Arens, Judith Hofmann en Hans Löw regie Alize Zandwijk tekst Dea Loher dramaturgie Liet Lenshoek en John van Düffel vormgeving Thomas Rupert coproductie Ro Theater en Deutsches Theater Berlin